• Vyhlídkové lety za náklady

  Pojďte se proletět za cenu podílu na nákladech letu

 • Vyzkoušejte si řídit letadlo

  Zkuste si jaké to je být pilotem

 • Letecké výlety

  Výlety letadlem po Čechách i do zahraničí

 • Vlastní trasa letu

  Naplánujte si sami, kam chcete letět a co chcete ze vzduchu vidět

 • Poznejte krásy naší země...

  ... z ptačí perspektivy

 • Moderní a bezpečná letadla

  Na lety nasazujeme pouze kvalitní a moderní letadla americké produkce řady Cessna nebo Piper

Kontakty

Vojta Novotný

Letiště Praha - Letňany (LKLT)

Tel.: + 420 776 775 657

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O mě

Bc. Vojtěch Novotný

 

Od malička bylo mým velkým snem stát se profesionálním pilotem. Aby se tak stalo, musím nalétat v rámci soukromých letů značné množství hodin, což je velmi nákladné.

 

Protože mám ale při každém svém letu v letadle ještě minimálně tři volná místa, nabízím vám účast na těchto letech za cenu podílu na nákladech na let.

 

Pojďte se proletět za bezkonkurenční ceny v rámci vyhlídkových letů za náklady a poznejte krásy naší vlasti z ptačí perspektivy.

 

Bude mi potěšením stát se vaším soukromým pilotem :-)


Časté dotazy

 

Létá se za každého počasí?

Určitě ně. Předpisem jsou dána určitá meteorologická minima, za kterých se již létat nesmí. My se ale v rámci našeho létání k těmto minimům stejně nepřiblížíme, protože si let chceme užít a chceme z letadla také něco vidět, že? :-) Proto obecně platí, že se nelétá za nízké dohlednosti, v mracích, v mlze, v dešti nebo nedejbože v bouřce. Naopak třeba vítr je element, který vadí nejméně. Konečné rozhodnutí, zda se let v daných podmínkách uskuteční, je vždy na veliteli letadla.

Jak vysoko a jak rychle se létá?

Běžná výška letu v prostoru kolem Prahy je kolem 300 metrů nad zemí. V blízkém okolí Prahy je naše maximální výška letu limitována provozem dopravních letadel, která přistávají na Ruzyni.

Cestovní rychlost letadla Cessna 172 je kolem 200 km/hod.

S jakým letadlem se létá?

Poletíme čtyřmístným letadlem Cessna 172. Jedná se o moderní a bezpečné letadlo americké výroby. Protože má křídlo nahoře, je z něho krásný výhled.

Bude nahoře zima?

V létě je při letu v letadle stejná teplota jako na zemi. Maximálně o pár jednotek stupňů nižší. V případě teplého slunečného dne může být i teplota vyšší. Je to stejné jako v autě. Letadlo je vybaveno topením, čili při letu v zimě si v letadle zatopíme. V létě se v letadle běžně létá v tričku a kraťasech. Rozhodně ne v žádném teplém oblečení :-)

Můžu mít sebou mobil, foťák, kameru?

Určitě ano! Kamery a foťáky nejsou problém. U mobilního telefonu je potřeba před letem nastavit tzv. "mód letadlo", kdybyste s ním chtěli fotit, nebo ho úplně vypnout. Jde o to, že nepoletíme ještě moc vysoko, telefon má pořád snahu chytat signál a ruší tím sluchátka v letadle.

Mohou létat i děti?

Mohou, žádný věkový limit nemáme. Je to na zvážení rodičů, zda je již jejich potomek v dostatečném věku, aby si let užil a měl z něj dostatečný kladný zážitek. U opravdu malých dětí let nedoporučujeme, protože jednak z toho ještě nemjí moc rozum a jednak by měly problém s velikostí sluchátek.

Platí zde však stále zásada, že počet osob v letadle je maximálně 4 (pilot + 3 pasažéři), tudíž nemůže dítě sedět na klíně, ale každá osoba musí sedět na svém sedadle. Pro malé děti je dobré vzít podsedák, aby viděli lépe ven.

 

Těšíme se na společné létání! :-)

 

Let můžete rezervovat na našich stránkách online nebo zavolejte a vše domluvíme telefonicky.

Rezervovat let on-line

nebo volejte + 420 776 775 657

 

Další lety v Praze

Novinky

 
Jaké to je být pilotem?
Vyhlídkové lety
Vyhlídkový let na Karlštejn